Citrinų pyragas

Yra toks viešrašis rimtiems vyrams apie rimtą maistą. Kaip išsireiškė vienas mano kitas draugas: jei imt bobą, tai reikia ją paimti gražiai už rankos nuvesti prie kompiuterio, įvesti šį adresą ir liepti jai gaminti kaip ten parašyta, nes priešingu atveju tai nereikalinga kitokia. Jis ten, beje, kažkaip kitaip išsireiškė, bet mintis panaši. Ane, Mayhemaz?

Žodžiu rimtas maistas rimtiems vyrams. Aš nenoriu žinoma lygintis su tuo blogu, bet įkvėptas jo, nutariau paviešinti tai, kaip aš gaminau citrinų pyragą. Pilni internetai jo recepto (o tiksliau “Pragaro virtuvė“), bet vis tiek parašysiu kaip jį dariau.

Taigi, imam 175 g miltų, 100 g sviesto, šaukštą cukraus pudros, vieną trynį ir vieną šaukštą vandens. Jamam tą tešlą ir tiesiam į formą su kraštais:

Padarome ~1 cm aukščio kraštuką, jei forma mažesnė - aukštesnį

Padarome ~1 cm aukščio kraštuką, jei forma mažesnė - aukštesnį

Tą daiktą subadome šakute (kad neišsipūstų), dedame į 180 laipsnių (pagal Celsijų) įkaitintą orkaitę ir pakepam ten tai 20 minučių.

Kol kepa tas daiktas, pasiruošiame įdarą: kondensuoto pieno skarbonkė (380 g berods), įtarkuojame vienos arba dviejų citrinų žievelių, įdedam tris trynius ir įpilam ką tik spaustų citrinos sulčių (~200 ml):

Tą mišinį pilame į iškepusią ir atvėsusią formą, o ant viršų papuošiame morengu iš tų visų baltymų, nuo kurių turėjome trynių. Morengas, tai baltymai plakti su cukrumi ir pakepti. Cukraus į keturis baltymus dėjau ~70 ml. Pyragą dedame į orkaitę (180 laipsnių) ir ans per ~15+ minučių iškepa. Tai va toks rezultatas gavosi:

Nu žinokit, skonis jo puikus! Trapus (beveik birus) padas + rūgščiai saldus įdaras ir oriniai morengai susprogsta burnoje išskirdami nemažą kiekį endorfinų. Tiesa, receptoriai skonio yra iš karto užmušami, nes skonis itin stiprus (citrinų rūgštelė ir ypatingai žievelių aitrumas).

Share
This entry was posted in Bačka and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

8 Comments

 1. Posted 2011-05-18 at 11:10 | Permalink

  Nu ir negražios tavo letenos 😐

  • skirtumas
   Posted 2011-05-18 at 11:28 | Permalink

   Aha, kažkokios patinę.

  • skirtumas
   Posted 2011-05-31 at 23:26 | Permalink

   Šiaip jos gražesnės būna. Nu rimtai kaip patinę… Gal nuo to vyno?

 2. Posted 2011-05-31 at 22:50 | Permalink

  ohoho kaip skaniai atrodo. Reiks bandyt, bo jau labai paprastai nupasakojai.

  • skirtumas
   Posted 2011-05-31 at 23:01 | Permalink

   Žinoma bandyk. Labai skanus. Paskui kiek dar pasiskaičiau apie tą daiktą, tai panašu, jog čia receptas iš desperatiškų namų šeimininkių, tos kur ten gamina visiems labai skaniai.

   Ten pas Pragaro virtuvę (nuoroda straipsnio viršuje). Kiek supratau iš komentarų tenais ir kaip pačiam sekėsi, tai sunkiausia yra su morengu. Jei per kietas bus – nebus tokio pojūčio kad sprogsta skonis burnoje, o jei perminkštas – jis suirs dar bandant atsipjauti, bei lips prie peilio. Žodžiu morengas sudėtingiausia ten. Visa kita itin paprasta.

   Ai, ir valgyti geriausia jau gerai atvėsusį, o geriausia kitą dieną, tada neišbėga įdaras.

   • Posted 2011-05-31 at 23:06 | Permalink

    Esu kadaise bandziusi morengus kepti. tai kazkaip kartais gaudavosi, bet dazniau nesigaudavo 🙂 meciau tą reikalą.

    Su pyragais man ne kas.

 3. Posted 2011-06-06 at 09:05 | Permalink

  Aprašymas skanus. Liepsiu Balkanų moteriai kada pagaminti, bet dabar laukia eilės chačapuris.

  • skirtumas
   Posted 2011-06-06 at 12:23 | Permalink

   Vedei Balkanų moterį? Na o Chačapuris tai iš mėsos? Ar kažkoks rytietiškas desertas?

 • BATGA’i moku pasiskolinęs iš:

  pipete_kreditas_small
 • Turinys ginamas:

  Batga-a_logo
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar