Alternatyvščina

Pastaruoju metu po truputį grįžtu prie to ką klausydavau studentaudamas. Viena, tai malonu prisiminti, o antra – daugiau suprantu (na gerai, bent jau man taip atrodo).

Vienas geras dalykas, prie kurio grįžtu tai “Echidna Aukštyn”. Kai pirmą kartą išgirdau tai, prisipažinsiu, jog man tai atrodė kaip prastoki eksperimentai sintezatoriumi ir visokiais semplais. Daugiausiai vežė žodžiai. Juokingiausia daina buvo apie Nidą:

Va šitas ištraukas patys rėkdavom arba vienas kitam be galo juokingai pasakodavom: “Trypėm vabalus retus”, “Nida! Nida! … Ooooouuu!”, “Trečias draugas rėkė iš gerklės visos”, “Nu durnius”, “Anei gerų restoranų… Vooookiečiai”… Tiesa apie vokiečius yra vienas trumpas performansas, katras retkarčiais man sukelia isterišką juoką:

Aš manau, kad mes supratome visą sarkazmą dar tada, bet man pačiam tie regis atmestinai naudojami semplai, atrodė neprofesionaliai ir kiek atmestinai. Prisipažinsiu, jog dabar nebe atrodo taip. Ramūnas Jaras (viso ko vadas ant “Echidna Aukštyn”), sarkazmą dėjo ir į muziką.

Puikiausias sarkazmo/pašiepimo įrodymas štai šie du vokalo-instrumentiniai kūriniai apie Pūko radiją ir popso dainą:

Čia tik ištrauka, bet ir visą šią dainą galima atsisiųsti iš štai čia.

Šaipomasi, hiperbolizuojama buvo ne tik apie muziką, bet ir apie gyvenimo būdą, manyčiau konkrečiai R. Jaras apdainuoja konsumerizmą. Labai smagus tam pavyzdys “O, mieloji”:

Labai geras naujadaras (nors ką ten naujadaras… jau geras senadaras): televizas. O dar jei atkreiptumėte į paskutinius vokaloinstrumentinio gabalo garsus, tai juoktumėtės taip kaip ir aš… Ir dažnai iš savęs…

Pats R. Jaras, kiek suprantu iš google’o šiuo metu užsiima visokias Dzen Dzen:

Tiesa, jo tas sarkazmas labai gilus ir neaišku ar jis juokauja ar nuprotėjo, ar visada buvo nuprotėjęs. Kažkoks visiškas pankas… Tiesa, nebuvau nei viename iš jo gyvų performansų, niekada su juo nekalbėjau “gyvai”, tai man nelabai aišku ką jis daro per savo ezoterinius renginius (kuriuose jis visuose, kiek rodo youtūbai, kalba užsidengęs veidą tarsi koks Zoro).

Na, o pabaigai vienas kitas smagus kūrinėlis, su visokiom potekstėm, sarkazmais ir jhumoru:

Share
This entry was posted in Bačka, Memuarai and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

2 Comments

 1. marimar
  Posted 2012-01-13 at 15:08 | Permalink

  Jaras nenuprotėjęs, tiesiog kitaip viską mato. dar toks Smolnas yra, draugas jo – irgi “kosmose gyvena”.
  pats nebuvau, bet pasakojo draugas, ten buvęs: jų gyvi performansai būdavo nerealūs. kartą Lenkijoj performanso metu Smolnas plaktuku sudaužė -iolika alaus butelių, o po jų į sceną turėjo bėgti šokti basos merginos.
  Kaip išssisuko, nežinia.
  Šiaip performansai prasidėdavo kelių minučių monologais ir – būtinai – garsiu, nuolatos tikrinamu, instrumetų išderinimu. Stygos būdavo bet kaip pasukiojamos, kad tik nebūtų harmoningo garso.

  Jaras man – lietuviškas Zvuki Mu – Mamonovas.

  • skirtumas
   Posted 2012-01-13 at 23:03 | Permalink

   Man Jare jo Echidna Aukštyn vistik labiausiai patinka. O jo performansai tokie biškį perlenkti į farso pusę. Bet tai tik nuomonė mano, kuris nematė to gyvai, o tik youtūbėj.

 • BATGA’i moku pasiskolinęs iš:

  pipete_kreditas_small
 • Turinys ginamas:

  Batga-a_logo
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar